KE i fton Kroacinë dhe Slloveninë të vazhdojnë dialogun - Bota Sot
KE i fton Kroacinë dhe Slloveninë të vazhdojnë dialogun

Evropë

E diel, 21 tetor 2018

KE i fton Kroacinë dhe Slloveninë të vazhdojnë dialogun

Më: 3 janar 2018 Në ora: 18:28
Kufiri slloveno-kroat

Komisioni Evropian u bëri thirrje sot Sllovenisë dhe Kroacisë që të vazhdojnë dialogun dhe të shmangin çdo veprim që mund të prekë bisedimet dypalëshe, dhe përsëriti se KE është e gatshme të ndihmojë në kryerjen e arbitrazhit në kufirin slloveno-kroat.

"Komisioni vazhdon t'i bëjë thirrje të dyja palëve që të vazhdojnë dialogun në të gjitha nivelet, në mënyrë konstruktive, të shpejtë dhe të qartë, për të shmangur çdo veprim që mund të dëmtojë negociatat dypalëshe", tha zëdhënësja e KE-së, Mina Andreeva

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test