Lavrov flet për aktivitetin diplomatik të Rusisë - Bota Sot
Lavrov flet për aktivitetin diplomatik të Rusisë

Evropë

E martë, 16 tetor 2018

Lavrov flet për aktivitetin diplomatik të Rusisë

Më: 15 janar 2018 Në ora: 09:07
Sergei Lavrov

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, për sot e ka paralajmëruar një konferencë për gazetarë, për të folur për aktivitetin diplomatik rus gjatë vitit 2017.

Minsitria e jashtme e Rusisë në rrjetin Twitter ka shkruar se konferenca për gazetarët e jashtëm dhe të brendshëm mbahet në nj ë qendër të mediave në Moskë.

Zyrtarët thanë se Lavrov do të shprehet për shumë çështje, përfshirë raportet me Shtetet e Bahkuara, Ukrainën, NATO-n, Bashkimin Evropian dhe gjendjen në Gadishullin Korean.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test