Opozita serbe proteston në Beograd - Bota Sot
Opozita serbe proteston në Beograd

Evropë

E premte, 19 tetor 2018

Opozita serbe proteston në Beograd

Më: 4 shkurt 2018 Në ora: 20:03
Beograd

Para ndërtesës së RTS-së në orën 19.00 në Beograd, ka nisur protesta e lëvizjeve dhe partive të opozitës, për shkak të "shkeljes së vazhdueshme të ligjit dhe bllokadës së opozitës në shërbimin publik".

Anëtarët e partive opozitare po kërkojnë zëvendësimin e menaxherit të përgjithshëm të shërbimit publik Dragan Bujosheviq, kryeredaktor i programit të informacionit Nenad L. Stefanoviq dhe kryetari i bordit Vladimir Vuletiq.

Protestuesit po mbajnë flamujt e Partisë Popullore, Partisë së Re, Lëvizjes së Lirë Qytetare dhe flamurin e Serbisë.

Protesta përpara ndërtesës së RTS-së u organizua nga opozita, pas dështimit të marrëveshjes për raportimin e aktiviteteve të opozitës dje me përfaqësuesit e bordit drejtues të shërbimit publik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test