Tërmet në Dojran të Greqisë - Bota Sot
Tërmet në Dojran të Greqisë

Evropë

E enjte, 18 tetor 2018

Tërmet në Dojran të Greqisë

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 15:17
Ilustrim

Një tërmet prej 3,8 ballësh sipas shkallës së Rihterit është regjistruar paradite në orën 10:13 me epiqendër në rajonin e Dojranit.

Observatori sizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyror në Shkup njoftoi se epiqendra ka qenë 15 kilometra në lindje të Dojranit, në Greqinë.

Tërmeti është ndjerë nga banorët në Dojran, Vallandovë dhe Strumicë, me intensitet prej tre deri në pesë ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test