Ankaraja: Kemi ende marrëdhënie diplomatike me Holandën - Bota Sot
Ankaraja: Kemi ende marrëdhënie diplomatike me Holandën

Evropë

E shtunë, 17 nëntor 2018

Ankaraja: Kemi ende marrëdhënie diplomatike me Holandën

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 19:45
Turqi

Turqia ende ka marrëdhënie diplomatike me Holandën, njoftoi zëdhënësja e kabinetit qeveritar të Turqisë, pasi Holanda njoftoi sot se ka tërhequr zyrtarisht ambasadorin e saj nga Ankaraja.

"Kjo nuk do të thotë se marrëdhëniet diplomatike midis Turqisë dhe Holandës janë ndërprerë. Ka zëvendësambasadorë, që mbajnë marrëdhënie midis dy vendeve", tha zëdhënësja Bekir Bozdag.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test