Rusia vendos raketa bërthamore në mes të Evropës - Bota Sot
Rusia vendos raketa bërthamore në mes të Evropës

Evropë

E mërkurë, 17 tetor 2018

Rusia vendos raketa bërthamore në mes të Evropës

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 20:37
Ilustrim

Rusia ka vendosur në mënyrë të përhershme raketa shtesë në enklavën e saj baltike, Kaliningrad, të cilat mund të mbajnë koka bërthamore, tha sot presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaite.

"Në këtë moment, raketat do të qëndrojnë në Kaliningrad dhe kjo përbën një kërcënim për Evropën", u tha gazetarëve Grybauskaite, pasi kishte vizituar trupat e NATO-s në Rukla.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test