11 vjeçarja lind fëmijën nga vëllai i saj 14 vjeç - Bota Sot
11 vjeçarja lind fëmijën nga vëllai i saj 14 vjeç

Evropë

E hënë, 15 tetor 2018

11 vjeçarja lind fëmijën nga vëllai i saj 14 vjeç

Më: 6 shkurt 2018 Në ora: 17:13
Ilustrim

Një 11 vjeçare ka lindur një djalë nga vëllai i saj 14 vjeçar, ka njoftuar policia e Spanjës.

Fëmija lindi në Murica të Spanjës jug-lindore të premten, pasi u pranua në spital me dhimbje barku.

Zyrtarët e thirrur për të hetuar identitetin e babait të fëmijës, zbuluan se ishte vëllai më i madh i vajzës.

Burime pranë rastit thanë se vëllai ishte 13 vjeç kur motra e tij e vogël mbeti shtatzënë. Për këtë arsye ai nuk do të përballet me ndonjë procedurë penale sipas ligjit spanjoll, sepse ai është nën moshën e përgjegjësisë penale, shkruan DailyMail.

Vajza dhe prindërit e saj pohojnë se nuk ishin në dijeni të shtatzënisë dhe se ata shkuan në spital duke besuar se ajo kishte probleme serioze të zorrëve.

Tani do të zhvillohen testet e ADN-së për të konfirmuar pretendimet e familjes se kush është babai i fëmijës.

Si nëna dhe foshnja thuhet se janë duke u përmirësuar, në spitalin Virgen de la Arrixaca në Murica.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test