Zyrtarët e BE-së takojnë Erdoganin në Bullgari - Bota Sot
Zyrtarët e BE-së takojnë Erdoganin në Bullgari

Evropë

E hënë, 22 tetor 2018

Zyrtarët e BE-së takojnë Erdoganin në Bullgari

Më: 6 shkurt 2018 Në ora: 21:24
Rexhep Taip Erdogan

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian takohen me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, më 26 mars në Bullgari, për të folur për marrëdhëniet BE-Turqi, si dhe për çështjet rajonale, njoftoi BE.

Takimi në Varna të Bullgarisë do të zhvillohet në mes të marrëdhënieve jomiqësore mes Turqisë dhe BE-së, kurse diplomatë nga Brukseli kanë pranuar se disa zyrtarë nga BE-ja mezi u pajtuan me takimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test