Lavrov viziton Serbinë - Bota Sot
Lavrov viziton Serbinë

Evropë

Lavrov viziton Serbinë

Më: 21 shkurt 2018 Në ora: 07:41
Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov do të arrijë sot për vizitë në Serbi, si pjesë e festës së 180 vjet të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike.

Në agjendën e bisedimeve të tij me zyrtarët serbë, siç pritet, do të jenë çështjet aktuale politike dhe gjendja aktuale e marrëdhënieve dypalëshe, situata në rajon dhe ekonomia.    

Shefi i diplomacisë ruse do të pritet nga homologu serb Ivica Daçiq në aeroportin "Nikola Tesla" dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq dhe Lavrov do të marrin pjesë në prezantimin e mozaikut të kupolës qendrore të Tempullit të Savës së Shenjtë  në Vraçar nesër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test