Franca e pesta në Evropë për numrin e të burgosurve - Bota Sot
Franca e pesta në Evropë për numrin e të burgosurve

Evropë

Franca e pesta në Evropë për numrin e të burgosurve

Më: 7 mars 2018 Në ora: 08:39
Ilustrim

Franca do të ndërtojë mijëra dhoma të burgjeve dhe do të përdorë monitorimin elektronik të të burgosurve.

Këto masa janë të parashikuara nga reformat e sistemit të burgjeve nga presidenti Emmanuel Macron, i cili dëshiron të përmirësojë kushtet në burgjet franceze, që të janë ndër më të mirat në Evropë.

Franca ka 69,000 të burgosur, dhe ky është numri i pestë më i madh i të burgosurve në Evropë, pas Rusisë, Turqisë, Polonisë dhe Britanisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test