Arrestohet për herë të dytë mbesa e Mogherinit, shiste kokainë të pastër - Bota Sot
Arrestohet për herë të dytë mbesa e Mogherinit, shiste kokainë të pastër

Evropë

Arrestohet për herë të dytë mbesa e Mogherinit, shiste kokainë të pastër

Më: 7 mars 2018 Në ora: 14:40
Ilustrim

Një superaksion i policisë italiane ka bërë që të arrestohen 21 persona, mes tyre edhe Gaia Mogherini, mbesa e përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini.
Lajmi është bërë i ditur nga mediat italiane, sipas të cilave mbesa 28-vjeçare e Mogherinit është në mesin e grupit të arrestuar, të cilët shpërndanin kokainë në lokalet e natës.
Sipas hetimeve, 5 prej të arrestuarve janë kapur në kushtet e flagrancës, duke shpërndarë kokainë, ndërkohë që 16 të tjerët, mes të cilëve edhe Gaia Mogherini, akuzohen si bashkëpunëtorë.
Grupi merrej kryesisht me shpërndarjen e kokainës në dy lokale në veçanti gjatë natës, ndërsa zinxhiri i furnizimit përfshin edhe zonat si San Giovanni, Anagnina dhe La Rustica, deri në zonën Casilina.
Në cilësinë e provës materiale, janë sekuestruar kokainë 97 për qind e pastër, si dhe armë zjarri në posedim të të arrestuarve.
Për Gaia Mogherinin, kjo nuk është hera e parë që ka telashe me policinë. Ajo është arrestuar edhe tetor të vitit 2016 për të njëjtën akuzë. Ajo është vajza e vëllait të Federica Mogherinit, Përfaqësuese e lartë e BE-së për punët e jashtme.
Vajza, 28 vjeçare, është lënë në arrest shtëpiak me akuzën për posedim të lëndëve narkotike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test