Sekuestrohen 300 kg hashash në Itali, 5 të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë - Bota Sot
Sekuestrohen 300 kg hashash në Itali, 5 të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

Evropë

Sekuestrohen 300 kg hashash në Itali, 5 të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

Më: 8 mars 2018 Në ora: 11:34
Ilustrim

Policia në Bergamo ka finalizuar me sukses një operacion antidrogë, duke shkatërruar një grup kriminal, anëtarët e të cilit, sipas mediave italiane, janë shtetas shqiptarë dhe nga veriu i Afrikës.

Policia në këtë operacion ka arritur të zbulojë se rruga e kanabisit ishte Marok-Spanjë-Itali, ndërsa janë sekuestruar edhe 300 kilogramë kanabis.

Policia ka vënë në pranga 5 persona mes të cilëve edhe shqiptarë, por emrat e tyre nuk janë bërë të ditur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test