Erdogan ‘plas bombën’: Bëhuni gati për Luftën e III Botërore, turqit .. - Bota Sot
Erdogan ‘plas bombën’: Bëhuni gati për Luftën e III Botërore, turqit ..

Evropë

Erdogan ‘plas bombën’: Bëhuni gati për Luftën e III Botërore, turqit ..

Më: 15 mars 2018 Në ora: 15:02
Recep Tayyip Erdo?an

Presidenti i Turqise e ka thene hapur sot se bota po shkon drejt nje lufte te madhe. Mediat greke, duke iu referuar fjales se fundit te Erdogan, gjate nje aktiviteti ne vend, shkruajne se ai foli hapur per Luften e III Boterore.

“Shtetet e Bashkuara kane ndertuar njëzet bazat në Siri, baze qe është drejtuar kundër Rusisë dhe mund të bëhet shkak për të shperthyer Luftën e Tretë Botërore. Pyetja është pse ata kanë nevojë për bazat amerikane në Siri”- tha Erdogan.

Ai u kërkoi turqve të përgatiten për të gjitha mundesite. “Le të bëhemi gati për Luftën e 3 Botërore. Ne duhet të jemi gati për të gjitha mundësitë”- tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test