Rrëzohet avioni ushtarak në Serbi, një i vdekur - Bota Sot
Rrëzohet avioni ushtarak në Serbi, një i vdekur

Evropë

E diel, 21 tetor 2018

Rrëzohet avioni ushtarak në Serbi, një i vdekur

Më: 11 prill 2018 Në ora: 11:39
Serbi

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar afër Kovaçicës, pranë Pançevës në Serbi.

Mediat serbe raportojnë duke iu referuar burimeve se në momentin e rrëzimit piloti dhe bashkëpiloti ishin në avion dhe njëri prej tyre ka ndërruar jetë.

Pilotët, sipas N1, ishin në trajnime të rregullta fluturimi.

Ndihma e parë është në vendin e ngjarjes dhe helikopterët janë nisur për Kovaçicë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test