Vuçiq dënon sulmin në Siri nga Perëndimi, na kujtonë dhimbjën - Bota Sot
Vuçiq dënon sulmin në Siri nga Perëndimi, na kujtonë dhimbjën

Evropë

E diel, 21 tetor 2018

Vuçiq dënon sulmin në Siri nga Perëndimi, na kujtonë dhimbjën

Më: 14 prill 2018 Në ora: 23:23
Putin dhe Vuçiç

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç duke komentuar sulmet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë së Madhe dhe Francës në Siri  ka dënuar me dinakri sulmin në Siri, duke thënë se për ne ky është një kujtim i dhimbshëm i periudhës përmes së cilës kemi kaluar.

Politika e neutralitetit ushtarak është politika e vetme që ne mund të udhëheqim, sepse është në anën e më të fortë, nuk do të thotë domosdoshmërisht se jemi në anën e moralit dhe drejtësisë, tha Presidenti Vuçiç.

Presidenti tha se politika e Serbisë për vendosjen e neutralitetit ushtarak është e tillë që ne e kuptojmë vendin tonë në botë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test