Sërish dhunë në futbollin Serb - Bota Sot
Sërish dhunë në futbollin Serb

Evropë

Sërish dhunë në futbollin Serb

Më: 15 prill 2018 Në ora: 13:15
Ilustrim

Rikthehet sërish dhuna në futbollin serb.

Kur bëhet fjalë për derbin Cërvena Zvezda – Partizani i Beogradit, incidentit jashtë fushës janë të pashmangshme.Takimi përfundoi 2-1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit e shndërruan këtë takim në një arenë lufte.

Ultrasit e pandreqshëm serbë, çanë rrethimin e tribunave ku ishin pozicionuar dhe vrapuan për tu përleshur me njëri-tjetrin. Pamjet flasim qartë.

Nuk mungoi edhe tensioni në fushën e lojës. U akorduan 10 kartonë të verdhë dhe 2 të kuq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test