Gjermani: Vajza dhunohet në tren, policia kontrollon 750 udhëtarë - Bota Sot
Gjermani: Vajza dhunohet në tren, policia kontrollon 750 udhëtarë

Evropë

Gjermani: Vajza dhunohet në tren, policia kontrollon 750 udhëtarë

Më: 15 prill 2018 Në ora: 21:32
Foto ilustrim

Në tren ishin edhe shumë tifozë të Borussia Menhengladbah, që po ktheheshin nga Munihu, ku klubi i tyre luajti kundër Bayernit.

Policia gjermane njoftoi, se pas akuzave të një vajze se ishte dhunuar në trenin plot me tifozët të futbollit, janë kontrolluar të gjithë 750 udhëtarët e këtij treni.

Policia e qytetit Visbaden theksoi se dhunimi është raportuar sot në mëngjes, kur një 19-vjeçare, viktimë e dhunimit doli nga treni në afërsi të Flershajmit, pas së cilës treni vazhdoi më tutje dhe policia kontrolloi të gjithë udhëtarët që dilnin nga ai në stacionet e ardhshme.

Agjencia DPA pohon se policia identifikoi të dyshuarin, por ende askush nuk është arrestuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test