Rikthehen “huliganët” në Angli?! Përleshje me hanxhar pranë stadiumit - Bota Sot
Rikthehen “huliganët” në Angli?! Përleshje me hanxhar pranë stadiumit

Evropë

Rikthehen “huliganët” në Angli?! Përleshje me hanxhar pranë stadiumit

Më: 16 prill 2018 Në ora: 12:38
Angli

Skenat e dhunshme të tifozerisë angleze pas dhe para ndeshjeve në stadium kanë qenë një problem, për të cilin janë dashur vite punë e mijëra ndëshkime për të arritur “qetësinë” e sotme.

Por ajo çfarë është parë pranë kompleksit futbollistik të Aston Villa-s në Birmingham të rikthen në vëmendje skenat e dhunshme të viteve 80-90.

Një person me hanxhar në dorë ka sulmuar disa persona të tjerë duke i goditur ata dhe kur njëri prej tyre e ka rrëzuar, grupi prej mbi 10 personash kanë filluar ta godasin me çfarë të mundin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test