Mogherini: BE të rritë bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor - Bota Sot
Mogherini: BE të rritë bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor

Evropë

Mogherini: BE të rritë bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor

Më: 16 prill 2018 Në ora: 20:02
Federica Mogherini

Shefja e politikës së jashtme të BE-së, Federica Mogherini vlerësoi sot se është në interesin e BE-së dhe të shteteve anëtare, të rritin bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor.

Mogherini tha po ashtu se drejtuesit e diplomacisë së 28 shteteve anëtare të BE-së, kishin një diskutim gjithëpërfshirës mbi marrëdhëniet me Ballkanin Perëndimor në takimin e sotëm në Luksemburg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test