Deklarata e fortë e Juncker: Nuk dua rikthim të luftës në Ballkan - Bota Sot
Deklarata e fortë e Juncker: Nuk dua rikthim të luftës në Ballkan

Evropë

Deklarata e fortë e Juncker: Nuk dua rikthim të luftës në Ballkan

Më: 17 prill 2018 Në ora: 12:02
Jean-Claude Juncker dhe Emmanuel Macron

“Unë i njoh përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për tu bërë pjesë e Bashkimit Europian dhe nuk dua rikthim të luftës në Ballkanin Perëndimor”.

Kanë qenë këto fjalët e presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker në seancën plenare të BE-së, ku po zhvillohet debat me presidenti francez, Emmanuel Macron.

Ai e quan të rëndësishme integrimin e Ballkanit perëndimor në BE, teksa disa eurodeputetë kanë përshëndetur këtë deklaratë të tij, e cila është shpërndarë menjëherë në Twitter nga shumë persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test