Arrestohen pjesëtarët e ISIS-it që po përgatisnin sulme terroriste - Bota Sot
Arrestohen pjesëtarët e ISIS-it që po përgatisnin sulme terroriste

Evropë

Arrestohen pjesëtarët e ISIS-it që po përgatisnin sulme terroriste

Më: 17 prill 2018 Në ora: 13:07
Ilustrim

Shërbimi i Sigurisë Federale ruse njoftoi sot se ka zbuluar dhe arrestuar pjesëtarë të qelizave të Shtetit Islamik, i cili ka planifikuar sulme terroriste në rajonin Rostov të Rusisë.

Udhëheqësi i grupit shpërtheu veten gjatë operacionit të arrestimit dhe tre ekstremistët tjerë të dyshuar u arrestuan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test