Princi i ri britanik i prezantohet botës - Bota Sot
Princi i ri britanik i prezantohet botës

Evropë

E mërkurë, 17 tetor 2018

Princi i ri britanik i prezantohet botës

Më: 23 prill 2018 Në ora: 19:34
Princi William dhe Kate Middleton prezantojnë princin e ri

Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton, ka lindur sot në mëngjes fëmijën e saj të tretë - një djalë.

Vetëm disa orë më vonë, dukesha, bashkë me dukën e Kembrixhit, princin William, kanë prezantuar princin e ri para botës. 

Fëmija do të jetë i pesti në radhë për fron dhe stërnipi ose stërmbesa e gjashtë e mbretëreshës Elizabeth.

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit kanë një djalë, princin George, që ka lindur në vitin 2013, dhe një vajzë, princeshën Charlotte, që ka lindur më 2015.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test