Vuçiq: Serbia të jetë vendi i parë i ardhshëm anëtar në BE - Bota Sot
Vuçiq: Serbia të jetë vendi i parë i ardhshëm anëtar në BE

Evropë

E mërkurë, 17 tetor 2018

Vuçiq: Serbia të jetë vendi i parë i ardhshëm anëtar në BE

Më: 24 prill 2018 Në ora: 18:33
Aleksandar Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, falënderoi sot Rumaninë, Bullgarinë dhe Greqinë për mbështetjen e fuqishme për vendin e tij në rrugën drejt anëtarësimit në BE dhe porositi se Serbia dëshiron të jetë vendi i parë i ardhshëm anëtar në BE.

Ai në një konferencë për media në Bukuresht paralajmëroi formimin e grupit punues në të cilin do të jenë ministrat e komunikacionit, transportit dhe komunikimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test