Kroacia merr kryesimin e Këshillit të Evropës - Bota Sot
Kroacia merr kryesimin e Këshillit të Evropës

Evropë

E enjte, 18 tetor 2018

Kroacia merr kryesimin e Këshillit të Evropës

Më: 14 maj 2018 Në ora: 15:40
Ilustrim

Kroacia më 18 maj do të marrë presidencën gjashtëmujore me organizatën më të vjetër evropiane të Këshillit të Evropës, raporton Hina.

Shefja e diplomacisë kroate Maria Pejçinoviq Buriq njoftoi se si kryesuese e KE-së, Kroacia do të avokojë Konventën e Stambollit dhe do të përqendrohet në atë që është qëllimi i saj kryesor - mbrojtjen e grave nga dhuna.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test