Marrëdhëniet BE-SHBA acarohen për shkak të Iranit - Bota Sot
Marrëdhëniet BE-SHBA acarohen për shkak të Iranit

Evropë

Marrëdhëniet BE-SHBA acarohen për shkak të Iranit

Më: 15 maj 2018 Në ora: 16:47
Kancelarja gjermane, Angela Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi sot se marrëdhëniet ndërmjet Bashkimit Evropian dhe SHBA-së janë rrezikuar pasi Uashingtoni është tërhequr nga marrëveshja nukleare me Iranin.

Duke folur në kongresin e Konfederatës së sindikatave gjermane, Merkel tha se Evropa nuk ka qenë e verbër ndaj aktiviteteve të Iranit, por ka besuar se bashkëngjitja në marrëveshjen nukleare është mënyra më e mirë për përparim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test