Ndotja e ajrit, KE padit gjashtë vende të BE-së - Bota Sot
Ndotja e ajrit, KE padit gjashtë vende të BE-së

Evropë

E enjte, 18 tetor 2018

Ndotja e ajrit, KE padit gjashtë vende të BE-së

Më: 17 maj 2018 Në ora: 14:17
Ndotja e ajrit, KE padit gjashtë vende të BE-së

Komisioni Evropian ka vendosur të padisë Gjermaninë, Francën, Hungarinë, Italinë, Rumaninë dhe Britaninë për shkeljen e dispozitave të cilësisë së ajrit.

Komisioni ka njoftuar më parë se do të ‘qërojë hesapet’ me vendet anëtare, në të cilët ndotja e ajrit është më shumë se e lejuar nga rregulloret evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test