Gjithçka gati për dasmën mbretërore - Bota Sot
Gjithçka gati për dasmën mbretërore

Evropë

E enjte, 18 tetor 2018

Gjithçka gati për dasmën mbretërore

Më: 17 maj 2018 Në ora: 16:46
Më shumë se 250 anëtarë të forcave të armatosura po marrin pjesë në prova

Të shtunën e gjithë Britania do të ketë festë, e rrugët pranë Kështjellës Windsor janë të mbyllura, pasi ushtria, policia dhe shërbimet e tjera emergjente po përgatiten për ditën e madhe.

E të shumtë janë fansat e familjes mbretërore që kanë shkuar pranë kështjellës për të parë nga pranë përgatitjen për dasmën mbretërore.

Më shumë se 250 anëtarë të forcave të armatosura po marrin pjesë në prova, duke përfshirë edhe kalorësinë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test