Masa të shtuara sigurie për dasmën mbretërore - Bota Sot
Masa të shtuara sigurie për dasmën mbretërore

Evropë

E premte, 19 tetor 2018

Masa të shtuara sigurie për dasmën mbretërore

Më: 19 maj 2018 Në ora: 11:22
Britani

Sot në Mbretërinë e Bashkuar është dasma e vitit.

Princi Harry dhe Meghan Markle kurorëzojnë dashurinë me martesë.

Ceremonia e dasmës tashmë është gati të fillojë, ndërsa ka interesim shumë të madh për ta ndjekur nga afër.

Turma të mëdha njerëzish kanë arritur që në orët e para të mëngjesit për të parë nga afër çiftin Harry-Meghan.

Familja mbretërore ka organizuar çdo gjë deri në detaje, madje janë shtuar edhe masat e sigurisë në Winsdor.

Kujtojmë që minuta më parë, Mbretëreshë Elizabetë ka njoftuar se Harry dhe Meghan do të kenë titujt Duka dhe Dukesha e Suxxes-it.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test