Sulm në Francë, një i plagosur - Bota Sot
Sulm në Francë, një i plagosur

Evropë

E hënë, 15 tetor 2018

Sulm në Francë, një i plagosur

Më: 21 maj 2018 Në ora: 20:47
Ilustrim

Një grup meshkujsh të maskuar kanë hapur zjarr nga pushkët automatike në Marsejë, në jug të Francës dhe sipas të dhënave të tanishme të paktën një person është lënduar, transmetojnë mediat britanike duke iu referuar mediave lokale.

Sulmuesit kishin shtënë ndaj një grupi të rinjsh, jo shumë larg qendrës së kulturës në rrethin Buserin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test