Salvia: Evropa mos të ketë frikë nga qeveria e re italiane - Bota Sot
Salvia: Evropa mos të ketë frikë nga qeveria e re italiane

Evropë

E enjte, 18 tetor 2018

Salvia: Evropa mos të ketë frikë nga qeveria e re italiane

Më: 21 maj 2018 Në ora: 21:37
Mateo Salvini

Udhëheqësi i Ligës, Mateo Salvini, një nga dy partitë e koalicionit të ardhshëm qeveritar në Itali, tha se vendet evropiane nuk kanë arsye të kenë frikë nga qeveria e re italiane.

Salvini tha se qëllimet e qeverisë së re janë rrisë ekonominë e vendit dhe sipas tij italianët do të jenë në ballë, me respektin e duhur për rregullat dhe kufijtë e Bashkimit Evropian.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test