Macron: Dua që Moska të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës - Bota Sot
Macron: Dua që Moska të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës

Evropë

E martë, 16 tetor 2018

Macron: Dua që Moska të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës

Më: 25 maj 2018 Në ora: 20:17
Presidenti francez Emanuel Macron dhe presidenti rus Vladimir Putin

Presidenti francez Emanuel Macron dëshiron që Rusia të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës.

"Unë dua që Rusia të qëndrojë në Këshillin e Evropës, " tha Macron në forumin ekonomik ndërkombëtar në Shën Petersburg.

Macron tha se është e nevojshme që Franca të mbajë dialog me të gjithë.

"Ne kemi rrënje të përbashkëta, ne duhet të punojmë në projekte të reja, si dhe në një model të ri ekonomik dhe social i cili do të ndihmojë në përmirësimin e standardit të jetës", bëri të ditur Macron.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test