Erdogan: Turqia do të zhdukë moçalin terrorist - Bota Sot
Erdogan: Turqia do të zhdukë moçalin terrorist

Evropë

E enjte, 18 tetor 2018

Erdogan: Turqia do të zhdukë moçalin terrorist

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 14:46
Recep Tayyip Erdogan

Turqia do të "thajë moçalin terrorist" në rajonin verior të Kandil irakian ashtu siç "pastroi" Afriini sirian dhe zona të tjera ku luftëtarët kurdë ishin aktivë, tha sot presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Ai gjatë një tubimi u zotua se Turqia do të vazhdojë të kryejë operacione kundër kampeve ekstremiste kurde në zonën malore të Kandilit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test