Digjet një automjet në aeroport, 10 të lënduar - Bota Sot
Digjet një automjet në aeroport, 10 të lënduar

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

Digjet një automjet në aeroport, 10 të lënduar

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 18:19
Digjet automjeti

Në aeroportin në Frankfurt, një automjet është djegur sot dhe 10 punëtorë u plagosën më lehtë për shkak të inhalacionit të tymit.

Kompania ajrore gjermane Lufthanza njoftoi se ende nuk janë të qarta shkaqet e zjarrit.

Me këtë rast është dëmtuar kabina e pilotëve, në të cilin nuk kishte askush.

Për shkak të zjarrit kishte tym të zi, por incidenti nuk rrezikoi trafikun ajror, transmeton AP.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test