Dhjetë të vdekur nga përplasja e anijeve në Rusi - Bota Sot
Dhjetë të vdekur nga përplasja e anijeve në Rusi

Evropë

E enjte, 18 tetor 2018

Dhjetë të vdekur nga përplasja e anijeve në Rusi

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 08:12
Volgograd

Së paku dhjetë njerëz kanë vdekur nga përplasja e dy anijeve në Lumin Volga të Rusisë.

"Zhytësit kanë gjetur nëntë trupa - tre burra dhe gjashtë gra", citoi agjencia ruse e lajmeve TASS një zëdhënës të shërbimeve emergjente.

Një trup tjetër është gjetur më vonë.

Aksidenti ka ndodhur në lum, pranë qytetit Volgograd.

Shkaku i përplasjes së anijeve nuk është ende i qartë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test