Arrestohen, vodhën piktura në vlerë 26 milionë euro - Bota Sot
Arrestohen, vodhën piktura në vlerë 26 milionë euro

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

Arrestohen, vodhën piktura në vlerë 26 milionë euro

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 19:18

Policia italiane ka arrestuar pesë persona me dyshim për pjesëmarrje në vjedhjen e pikturave artistike të Rubens dhe Renoir, me vlerë prej 26 milionë euro.

Të arrestuarit janë katër italianë dhe një kroat, ndërsa kërkimi për pikturat është ende në vazhdim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test