Merkel: Evropa duhet të jetë e fuqishme dhe unike - Bota Sot
Merkel: Evropa duhet të jetë e fuqishme dhe unike

Evropë

E martë, 16 tetor 2018

Merkel: Evropa duhet të jetë e fuqishme dhe unike

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 20:24
Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe kolegu austriak Sebastian Kurz

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe kolegu austriak Sebastian Kurz u shprehën në Berlin, se BE duhet të jetë e fuqishme dhe unike, në mënyrë që të mund të dëshmohen në fushën globale.

Merkel në një konferencë për shtyp, u shpreh se është prioritet që BE-ja të veprojë në mënyrë unike, duke shtuar se qëndrimi i saj në lidhje me këtë është edhe më i fortë pas Samitit G7.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test