Autobusi rrëshqet nga rruga, dy të vdekur - Bota Sot
Autobusi rrëshqet nga rruga, dy të vdekur

Evropë

E shtunë, 17 nëntor 2018

Autobusi rrëshqet nga rruga, dy të vdekur

Më: 18 qershor 2018 Në ora: 13:14
Ilustrim

Një autobus me pensionistë të cilët ishin nisur për pushime, doli sot nga rruga në Poloninë qendrore, me ç’rast kanë humbur jetën dy persona, derisa të paktën 27 të tjerë janë lënduar, njoftuan sot zyrtarët.

Shefi i zjarrfikësve rajonalë Janush Halak tha se aksidenti ndodhi në mëngjes në Konstatinov, në rrugën drejt qyteteve Gdanjsk dhe Sopot në Detin Baltik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test