Salvin: Me qeverinë e re, muzika ka ndryshuar - Bota Sot
Salvin: Me qeverinë e re, muzika ka ndryshuar

Evropë

E hënë, 12 nëntor 2018

Salvin: Me qeverinë e re, muzika ka ndryshuar

Më: 8 korrik 2018 Në ora: 21:06
Ministri i Brendshëm italian Mateo Salvini

Ministri i Brendshëm italian Mateo Salvini synon të parandalojë anijet e huaja që marrin pjesë në misionet e emigracionit evropian që t'i përmbahen porteve italiane dhe thotë "se me qeverinë e re, muzika ka ndryshuar".

Salvini, i cili kishte mbyllur më parë portet italiane për anijet e organizatave humanitare që mbanin emigrantë, shkroi në Facebook, se do të paraqesë qëndrimin italian në takimin e ardhshëm të ministrave të Brendshëm të BE në Insbruk.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test