Salvini në Moskë, shpreson të takohet me Putinin - Bota Sot
Salvini në Moskë, shpreson të takohet me Putinin

Evropë

E martë, 13 nëntor 2018

Salvini në Moskë, shpreson të takohet me Putinin

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 12:11
Mateo Salvini

Ministri italian i Punëve të Brendshme dhe zëvendëskryeministri Mateo Salvini pret të takohet me presidentin rus Vladimir Putin kur të arrijë në Rusi në finalen e kampionatit botëror të futbollit, transmeton ANSA.

“Do të shkoj në një udhëtim politik dhe të futbollit, dhe do të shfrytëzoj këtë shans që të shkoj në Moskë në finalen e kampionatit botëror”, ka thënë Salvini.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test