Johnson: Britania e Madhe do të përfundojë si ‘koloni e BE’ - Bota Sot
Johnson: Britania e Madhe do të përfundojë si ‘koloni e BE’

Evropë

E hënë, 12 nëntor 2018

Johnson: Britania e Madhe do të përfundojë si ‘koloni e BE’

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 19:59
Boris Johnson

Ish-sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson, paralajmëroi sot se Britania do të përfundojë si një koloni e Bashkimit Evropian, pasi qeveria njoftoi plane për marrëdhënie të ngushta tregtare me unionin pasi do të dalë nga BE vitin e ardhshëm.

“Ne vërtet po flasim për statusin e kolonisë dhe shumë prej tyre do të luftojnë për përfitimet ekonomike apo politike të kësaj marrëveshjeje speciale”, tha Johnson, i cili sot dha dorëheqje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test