Seehofer me plan të ri kontrolli të migracionit - Bota Sot
Seehofer me plan të ri kontrolli të migracionit

Evropë

E hënë, 19 nëntor 2018

Seehofer me plan të ri kontrolli të migracionit

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 16:42
Ministri i Brendshëm gjerman Horst Zehofer

Ministri i Brendshëm gjerman Horst Zehofer prezantoi sot një plan të ri për kontrollin dhe kufizimin e migracionit në Gjermani.

Ai tha se qëllimet kryesore të "planit master të migracionit" janë dëbimi i shpejtë i njerëzve që jetonin në Gjermani aplikacionet e azilit të të cilave u refuzuan, ato të regjistruara tashmë për azil në një vend tjetër evropian ose ata që kanë dosje kriminale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test