Vdes lordi Kerington në moshën 99 vjeçare - Bota Sot
Vdes lordi Kerington në moshën 99 vjeçare

Evropë

E hënë, 12 nëntor 2018

Vdes lordi Kerington në moshën 99 vjeçare

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 17:55
lordi Kerington

Diplomati britanik dhe kryesuesi i Konferencës për Paqen për ish Jugosllavinë Lord Peter Kerington ka vdekur në moshën 100 vjeçare, bën të ditur The Guardian.

Siç shkruan e përditshmja britanike lordi Kerington ka qenë anëtari I fundit I gjallë I qeverisë së pasluftës të Vinston Churchill dhe anëtar I Qeverisë së Margareth Thatcher deri në vitin 1982.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test