Arrestohen 105 trafikantë - Bota Sot
Arrestohen 105 trafikantë

Evropë

E enjte, 18 tetor 2018

Arrestohen 105 trafikantë

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 18:35
Emigrantet

Autoritetet në Turqi kanë ndaluar 4036 emigrantë, të cilët përpiqeshin të kalonin për në Bashkimin Evropian pa dokumente të rregullta.

”Policia turke arrestoi edhe 105 persona, të dyshuar për trafik të qenieve njerëzore”, sipas njoftoi Ministria e Brendshme turke.

Pas marrëveshjes së marsit 2016 në  Bruksel, numri i emigrantëve dhe refugjatëve, të cilët ikin nga Turqia drejt Greqisë për të vazhduar më tej drejt vendeve të BE-së, është e zvogëluar në mënyrë të konsiderueshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test