Gjermania, RyanAir hyn në grevë - Bota Sot
Gjermania, RyanAir hyn në grevë

Evropë

E enjte, 18 tetor 2018

Gjermania, RyanAir hyn në grevë

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 14:02
RyanAir

Pilotët e kompanisë RyanAir në Gjermani po planifikojnë një grevë 24 orëshe të premten, duke iu bashkëngjitur kolegëve të tyre nga Irlanda, Suedia dhe Belgjika në sezonin veror.

Sindikata u ka bërë thirrje pilotëve që të ndalojnë të punojnë të premten nga ora 3:01 e mëngjesit deri të shtunën në ora 2:59, duke deklaruar se greva do të mbulojë të gjitha fluturimet nga Gjermania, njofton AP.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test