Mijëra të evakuar pas shpërthimit në një depo municioni në Ukrainë - Bota Sot
Mijëra të evakuar pas shpërthimit në një depo municioni në Ukrainë

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

Mijëra të evakuar pas shpërthimit në një depo municioni në Ukrainë

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 09:28
Fotoe

Shpërthimet dhe zjarri që kanë goditur një depo municioni në Ukrainë, thonë zyrtarët, kanë bërë që të evakuohen mijëra njerëz, 

Video në mediat sociale treguan flakët dhe shpërthimet  pranë Ichnya, rajoni Chernihiv.

Rreth 10,000 vetë u zhvendosën rreth 109 milje në veri-lindje të kryeqytetit Kiev, thonë shërbimet e emergjencës.

Ende nuk dihet për viktimat apo shkakun e shpërthimeve

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test