Gjashtë viktima pas një aksidenti rrugor në Serbi - Bota Sot
Gjashtë viktima pas një aksidenti rrugor në Serbi

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

Gjashtë viktima pas një aksidenti rrugor në Serbi

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 12:32
Foto

Gjashtë viktima dhe 27 të plagosur është bilanci i një aksidenti zinxhir që ndodhi rreth orës 07:20 sot në mëngjes përgjatë autostradës Beograd-Nish, në qendër të Jagodinës, raportoi Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë.

Aksidenti përfshiu të dyja anët e autostradës, me dhjetëra automjete dhe kamionë u përplasën për shkak të mjegullës së dendur.

Trafiku është bllokuar dhe ambulancat dhe automjetet e zjarrfikësve po punojnë për normalizimin e situatës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test