Nga përmbysjet në Mallorca humbin jetën pesë persona, ujërat e rrëmbyeshëm po shkatërrojnë gjithçka që po u del përpara - Bota Sot
Nga përmbysjet në Mallorca humbin jetën pesë persona, ujërat e rrëmbyeshëm po shkatërrojnë gjithçka që po u del përpara

Evropë

Nga përmbysjet në Mallorca humbin jetën pesë persona, ujërat e rrëmbyeshëm po shkatërrojnë gjithçka që po u del përpara

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 12:42
Mallorca

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën gjatë të martës mbrëma në Saint Lorence në ishullin spanjoll Mallorca, ku shirat e rrëmbyeshëm kanë bërë që të krijohen përmbysje, kanë njoftuar ekipet emergjente nga terreni.

Raportohet se edhe 12 persona tjerë po konsiderohen të zhdukur, kurse autoritet lokale kanë thirrur një mbledhje urgjente ku pritet të marrin pjesë edhe zyrtarët e lartë ushtarakë.

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez i ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe miqve të viktimave. Ndërkaq në rrjetet sociale kanë filluar të qarkullojnë video të ndryshme të skenave “apokaliptike”, që janë duke mbretëruar në këtë zonë.

Ujërat e rrëmbyeshëm me një fjalë merrnin “me vete” gjithçka që u dilte përpara, kurse banorët janë mbyllur në objekte të larta për t’i shpëtuar më të keqes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...