Fundoset anija me migrantë, 4 të vdekur dhe 30 të zhdukur - Bota Sot
Fundoset anija me migrantë, 4 të vdekur dhe 30 të zhdukur

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

Fundoset anija me migrantë, 4 të vdekur dhe 30 të zhdukur

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 12:50
Ilustrim

Ministria e Brendshme turke njoftoi sot se një anije me migrantë u fundos në Detin Egje dhe se katër vetë u vranë gjatë aksidentit, ndërsa 30 u zhdukën.

Ministria tha se një i mbijetuar irakian ftoi Gardën Bregdetare për të ndihmuar. Aksidenti ndodhi në brigjet e qytetit të Karaburunit në provincën e Izmirit.

Rojet bregdetare turke dërguan anije, aeroplanë dhe helikopterë për të kërkuar  të zhdukurit.

Edhe pse fluksi i emigrantëve ka rënë, ata vazhdojnë të përpiqen të lundrojnë nga Turqia për të lundruar në Greqi në rrugën drejt vendeve të tjera evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test