Merkel: “Djalli fshihet në detajet” - Bota Sot
Merkel: “Djalli fshihet në detajet”

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

Merkel: “Djalli fshihet në detajet”

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 22:32
Kancelarja gjermane, Angela Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se kishte patur progrese në negocimet mbi Brexit disa ditë nga një samit europian thelbësor, duke paralajmëruar se “djalli fshihet në detajet”.

“Ka progres”, vlerësoi Merkel gjatë një konference për shtyp me kryeministrin holandez, Mark Rutte në Hagë.

“Por gjithçka zgjidhet vetëm atëherë që gjithçka është zgjidhur”, shtoi ajo.

“Shpresoj se do të ketë progrese javën e ardhshme. Ne jemi të lumtur që ka bisedime intensive por djalli fshihet në detajet”, paralajmëroi ajo.

Këto deklarata vijnë një javë para se krerët europianë të mblidhen në Bruksel për atë që mund të jetë shanci i fundit për të arritur një marrëveshje mbi modalitetet e ndarjes mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test