Kaq është paga mesatare në Slloveni - Bota Sot
Kaq është paga mesatare në Slloveni

Evropë

Kaq është paga mesatare në Slloveni

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 12:08
Foto ilustrim

Paga mesatare mujore neto në Slloveni arriti në 1.082,88 euro në gusht, ndërsa paga bruto arriti në 1.669.51 euro, njoftoi sot Zyra sllovene e statistikave.

Krahasuar me muajin korrik, paga mesatare neto në muajin gusht u rrit me 0.9 për qind në terma realë dhe me 1.0 për qind në terma nominalë, raporton agjencia sllovene STA.    

Paga mesatare neto në sektorin privat u rrit me 1.7% në baza mujore dhe në sektorin publik me 0.1%.

Në muajin gusht, paga mesatare më e lartë ishte në Slloveninë qendrore dhe në juglindje të vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...